دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

وکیل دادگستری تهران ۱۴۰۲

وکیل دادگستری تهران

وکیل دادگستری در تهران

بسیاری از شما به طور مختصر با مفهوم وکیل و وکالت آشنا هستید و با شنیدن این واژه اشخاصی را تصور میکنید که در دادگاه ها و مراجع قضایی حاضر شده و برای دفاع از حقوق موکل خود تلاش میکنند. این تعریف از وکیل کاملا درست است اما باید بدانید که وکیل شدن و وکالت  نیاز به گذراندن تحصیلات و دانش تخصصی دارد. این شغل را به جرات میتوان یکی از حساس ترین و پر اهمیت ترین مشاغل دانست که به دفاع از حقوق و اثبات گناهکار یا بی گناه بودن اشخاص میپردازد. در این مقاله اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار میدهیم و شما را با وکیل دادگستری تهران آشنا میکنیم:

وکیل کیست؟

وکیل به شخصی می گوئیم که از طرف شخص دیگر برای انجام اموری به موجب بستن قرار داد مامور می شود. در واقع وظیفه اصلی این شخص دفاع از حقوق موکل خود می باشد.این شخص تحصیلات لازم در رشته حقوق را گذرانده است و از کلیه مهارت ها و تخصص های لازم در این زمینه آگاه است. در نتیجه میتواند در این رشته به فعالیت بپردازد. به توجه به پیچیدگی قوانین و زندگی اجتماعی رشته وکالت نیز به بخش های مختلفی تقسیم شده است. افرادی که اقدام به دریافت پروانه وکالت یا دادگستری یا قوه قضایی میکنند را وکیل پایه یک دادگستری می نامند، که در ادامه به معرفی او میپردازیم.

وکیل دادگستری تهران

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری گفته می‌شود؟

اما وکیل پایه یک دادگستری به چه شخصی گفته می شود؟ وکیل دادگستری فردی است که بعد از گذراندن دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و دریافت مدرک لیسانس یا بالا تر از لیسانس در هر یک از رشته های حقوق، فقه، مبانی حقوق اسلامی و … در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر ساله برگذار می شود شرکت کرده و بعد قبول شدن به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته می شود.

شرکت در دوره های کارآموزی ۱۸ ماه زمان میبرد و بعد پایان آن، آزمونی به صورت کتبی همراه با مصاحبه شفاهی برگذار می شود. بعد اینکه شخص موفق به قبول شدن در این آزمون شد طی یک سری مراسم به وکیل پایه یک دادگستری تبدیل می شود. با توجه به این مراحل و آزمون های متفاوتی که وکیل دادگستری در آن شرکت میکند میتوان نتیجه گرفت که هر شخصی را نمیتوان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخت و افرادی که به این مدرک می رسند را به جرعت میتوان اشخاصی متخصص در زمینه مسائل حقوقی دانست که کاملا قابل اعتماد و حرفه ای هستند.

جهت مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید

وکیل دادگستری تهران

بهترین وکیل دادگستری در تهران

بهترین وکیل دادگستری تهران وکیل است که هم از تجربه و هم از تخصص حرفه ای برخوردار است. همچنین بهترین وکیل دادگستری تهران باید متعهد و مسئولیت پذیر باشد. اساسا وکالت بدون حس مسئولیت پذیری بی نتیجه است. چراکه وکالت بسیار پیچیده است و بسیار دقت می طلبد.

بنابراین، قبل از اعطای وکالت، چندین جلسه مشاوره بگذارید تا اعتماد مورد نظر از هر لحاظ حاصل گردد.

بهترین وکیل دادگستری در تهران در دعاوی حقوقی در گروه حقوقی اوان که تخصصا به دعاوی حقوقی می بپردازد و برای دعاوی کیفری، بهترین وکیل دادگستری در تهران را از گروه وکلای کیفری ژیوار که تخصصا به دعاوی کیفری می پردازد دریافت نمایید.

حوزه های وکالت یک وکیل دادگستری!

وکیل دادگستری به طور کل قادر است به وکالت در حوزه ها و زمینه های مخلتفی بپردازد. از جمله دعاوی که وکیل پایه یک دادگستری میتواند در روند رسیدگی به آن نقش مهمی داشته باشد، میتوان به موارد زیر اشاره  کرد:

وکیل دادگستری خانواده

وکیل خانواده در زمینه هایی مانند طلاق، مهریه، طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، نفقه، حضانت کودکان و …. فعالیت میکند.

وکیل دادگستری ملکی

این فرد اطلاعات کافی در تمامی زمینه های ملکی مانند تنظیم سند رسمی، الزام به دریافت پایان کار، وقف، سرقفلی، قرارداد اجاره و … را دارد و میتواند در تمام این زمینه ها به موکل خود کمک کند.

وکیل دادگستری مهاجرت

اطلاعات مورد نیاز در زمینه مهاجرت و خروج از کشور را وکیل دادگستری دارد و میتواند به افرادی که قصد مهاجرت را دارند کمک نماید.

وکیل دادگستری مالیاتی

افرادی که درگیر امور مالیاتی هستند برای اینکه از جرائم سنگین مالیاتی جلوگیری کنند میتوانند از وکیل دادگستری در این زمینه کمک بگیرند.

وکیل دادگستری ثبت احوال

در کلیه زمینه های مرتبط با امور ثبت احوال مانند تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر، اخذ گواهی فوت و … میتوان از وکیل پایه یک دادگستری در زمینه ثبت احوال مشاوره و کمک گرفت.

وکیل دادگستری چک و سفته

اموری مانند پیگیری چک و سفته های برگشتی و سایر امور در این زمینه توسط وکیل دادگستری پیگیری و رسیدگی می شود.

وکیل دادگستری شرکت ها

شرکت ها میتوانند برای انجام امور مختلف مانند ثبت شرکت، ضمانت نامه بانکی، تشکیل پرونده مالیاتی و … به وکیل دادگستری مراجعه کنند و از او کمک بگیرند.

ویژگی های یک وکیل

یک وکیل باید دانش و مهارت های لازم در زمینه وکالت را داشته باشد.

برخورداری از قدرت پیش بینی و داشتن درک درست از مسائل، از دیگر ویژگی های یک وکیل می باشد.

یک وکیل باید بتواند خواسته موکل خود را هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی ارائه داده و از او دفاع کند.

انتقال صحبت های بیان شده در داداگاه و درآخر ارائه حکم داده یا اخطاریه ها به موکل، از دیگر ویژگی های یک وکیل می باشد.

وکیل باید بتواند در هر شرایطی، آرامش خود را حفظ کند.

یک وکیل باید امین و محرم اسرار موکل خود باشد.

از مهم ترین ویژگی ها و مهارت های لازم در وکالت، مهارت فن بیان و توانایی برقراری ارتباط می باشد.

یک وکیل باید ویژگی های اخلاقی همچون امانت داری، روحیه حق ‌طلبی، عدالت‌ جویی، شجاعت، جسارت و اعتماد به ‌نفس و … داشته باشد.

خصوصیت های مهمی که هر وکیلی باید از آن برخوردار باشد، دانش لازم در زمینه روانشناسی است.

یک وکیل باید مهارت هایی را از جمله پزشکی قانونی، اثر انگشت، کشف جعل، پلیس جنایی و …. داشته باشد.

یک وکیل باید طرفین را به صلح و سازش دعوت کند.

یک وکیل لازم است که بر مسائل و قوانین مسلط باشد.

اوباید دارای سابقه وکالت درخشان بوده تا در این صورت بتواند اعتماد موکل را جلب کند.

یک وکیل خوب فردی است که با استفاده از دانش و مهارت خود بتواند در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پرونده را بررسی کرده و به دنبال پیگیری روند انجام آن باشد.

در روند بررسی پرونده ها زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو وکیل باید وقت شناس باشد تا بتواند به موقع اقدامات مناسب را به منظور دفاع از حقوق موکلش انجام دهد.

یک وکیل باید بتواند با عدالت به پرونده ها رسیدگی کند.

از ویژگی‌های مهمی که هر وکیل باید از آن برخوردار باشد، این است که شأن و مقام قاضی را بشناسد و به او احترام بگذارد.

دلیل ضرورت کمک گرفتن از وکیل دادگستری

مطمئناً کمک گرفتن از افراد متخصص در هر زمینه ای، منجر به خوب پیش رفتن جریان خواهد شد. و در این میان کمک گرفتن از افراد متخصص در زمینه های حقوقی و کیفری از این قاعده مستثنی نیست. در واقع کمک گرفتن از وکیل علاوه بر این که فشار روحی و روانی افراد را کاهش می دهد، کمک می کند افراد احساس آرامش بیشتری داشته و منجر به صرفه جویی در هزینه، تسریع روند رسیدگی به دادخواست و حل شدن مشکلات خود شوند. بنابراین در صورتی که با مشکلات حقوقی و کیفری مواجه شدید، در گام اول به شما توصیه می کنیم، مراجعه به وکیل و کمک گرفتن از او را در اولویت کار های خود قرار دهید.

جهت عضویت درصفحه اینستاگرام وکلای اوان روی تصویرکلیک کنید

وکیل دادگستری تهران

حدود و اختیارات وکیل دادگستری در دعاوی حقوقی :

بر اساس ماده ۳۵ قانون آیین دادرسی عمومی و انقلاب در امور مدنی ، اختیارات وکیل در محاکم حقوقی عمومی است . در نتیجه موکل برای تعیین اختیارات وکیل باید حدود و اختیارات وکیل را مشخص کند که در ماده ۳۵ قانون مذکور آمده است .

ماده ۳۵ ق.ا.د.م. «وکالت در محاکم شامل کلیه اختیارات مربوط به دادرسی می باشد ، به استثنای مواردی که موکل آن را استثنا کرده یا وکالت خلاف شرع است ، اما در موارد زیر باید اختیارات وکیل مشخص شود .

وکالت در مورد اعتراض به رأی ، تجدیدنظرخواهی و اعاده دادرسی

قبول وکالت در سازش

وکالت در ادعای جعل یا انکار و شک در سند طرف و استرداد سند .

پذیرش وکالت در تشخیص جعل

وکالت در ارجاع دعاوی به داوری و تعیین داور

وکالت در تعیین یک نفر خبره و کارشناس

قبول وکالت در دعاوی خسارت

وکالت در استرداد دادخواست

پذیرش وکالت در حوزه جلب ثالث و دفاع از دعوی فرد ثالث

وکالت در دعاوی متقابل و دفاع در برابر آن

قبول وکالت در دعاوی توقیف

وکالت در قبول یا رد سوگند

تبصره ۱- رجوع به اعداد مذکور در این ماده بدون ذکر موضوع ، توضیح تلقی نمی شود .

تبصره ۲- به سوگند و شهادت و اقرار و لعن و لعن قابل اعتماد نیست .

اهمیت کمک گرفتن از وکیل دادگستری در تهران

بی شک همه شما از این موضوع آگاه هستید که در تمامی زمینه ها مراجعه و درخواست کمک از افراد متخصص تاثیر بسیاری در موفقیت در گرفتن نتیجه مطلوب خواهد گذاشت. در زمینه های حقوقی و کیفری نیز فرد متخصص، وکیل دادگستری می باشد. که با تخصص و تجربه خود تاثیر بسیاری در موفقیت در پرونده ها خواهد داشت. بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند شرایط نامساعد مالی به وکیل دادگستری مراجعه نمیکنند و در پایان کار پشیمان خواهند شد.

مراجعه و کمک از وکیل دادگستری علاوه بر اینکه فشار روحی و روانی زیادی را از روی شما بر میدارد و کمک میکند احساس آرامش بیشتری داشته باشید منجر به صرفه جویی در هزینه، تسریع روند رسیدگی به دادخواست و حل شدن مشکلاتتان خواهد داشت. از این رو توصیه میکنیم اگر درگیر هر یک از موضوعات حقوقی و کیفری هستید، مراجعه به وکیل دادگستری و کمک از او را در اولویت خود قرار دهید تا بهترین نتایج را کسب کنید.

یک وکیل دادگستری چه وظایفی را بر عهده دارد؟

 • یک وکیل دادگستری وظیفه دارد تا جایی که می تواند پیگیر پرونده موکل خود باشد. به این منظور که مدارک لازم را جمع آوری کرده و به تحلیل و بررسی موضوع بپردازد.
 • وکیل دادگستری وظیفه دارد که در هر مرحله از رسیدگی به پرونده، بین طرفین سازش برقرار کند.
 • یک وکیل دادگستری موظف است که با استفاده از آگاهی خود و همچنین با به کارگیری دانش و مهارت هایش، از تمامی تلاش خود هنگام دفاع از موکلش استفاده کند.
 • یک وکیل وظیفه دارد که هر چند مدت یکبار میزان اطلاعات خود را به روز کند.
 • از اصلی ترین وظایف یک وکیل می توان به تنظیم شکواییه و رفتن به دادگاه و دفاع از موکل اشاره کرد.
 • یک وکیل دادگستری موظف است که موکل خود را از تمامی جریان پرونده آگاه کرده و او را به نادرستی امیدوار نکند.
 • و …

وکیل دادگستری در تهران

در این مقاله سعی کردیم شما را با وکیل دادگستری و ویژگی های یک وکیل مناسب آشنا کنیم. همانطور که بیان شد یک وکیل خوب و کاربلد علاوه بر داشتن دانش و تخصص کافی در زمینه های حقوقی باید دارای ویژگی های اخلاقی مناسب نیز باشد. چرا که معمولا این افراد در شرایط پیچیده فعالیت میکنند و باید بتوانند در مواقع دعوا و یا وقوع اختلاف بین دو طرف آرامش خود را حفظ کنند.

یکی از دغدغه هایی که ممکن است هر فردی که نیاز به وکیل دادگستری دارد با آن مواجه شود، مسئله پیدا کردن بهترین وکیل متناسب با محل زندگی خود می باشد. به طور مثال شهر تهران به دلیل وسعت و شلوغی زیاد، از وکلای دادگستری متعددی برخوردار است که انتخاب را برای افراد سخت می کند. در این شرایط افراد بایستی بهترین وکیل را با توجه به نزدیک بودن دفتر وکیل به محل زندگی و یا کار خود انتخاب کنند.

  سوالات حقوقی خود را در فرم زیر وارد نمایید. مشاوران ما به زودی پاسخگو خواهند بود

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند*