دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

سند برای زندانی در تهران و شهرستان ها

سند برای زندانی

سند برای زندانی

سند برای زندانی نوعی وثیقه گذاری است. سند برای زندانی پیرو درخواست مقام قضایی موضوعیت پیدا می‌کند. وقتی متهم به دادسرا یا دادگاه فراخوانده می شود پس از تفهیم اتهام در صورت احراز مجرمیت و یا ظن به مجرمیت مقام قضایی مکلف به اخذ وثیقه از او می باشد. تا به این صورت، متهم در دسترس مقام قضایی باشد و احتمال فرار او کاهش یابد.

سند برای زندانی پس از تفهیم اتهام نیاز می شود و تا منع تعقیب در دادسرا و یا تبرئه متهم و یا اجرای حکم به پایان می رسد.

البته آزادی سند برای زندانی پس از معرفی متهم یا محکوم علیه نیز انجام می شود.

سند برای زندانی به طرق مختلف قابل تهیه است. اگر در خانواده و اقوام و دوستان پیدا نشد برای سند اجاره ای اقدام نمایید. سند برای زندانی را میتوان از دفاتر وکلای دادگستری تهیه نمود. سند برای زندانی امروزه مثل گذشته نیست‌.

سند برای متهم

سند برای متهم از روی اسم آن مشخص است. یعنی سند برای شخصی که هنوز اتهام آن ثابت نشده است. سند برای متهم بدین معنا است که زندانی و یا غیر زندانی فعلا در مقام اتهام است و مقام قضایی هنوز حکم صادر نکرده است. اگر حکم صادر گردد دیگر مصداق متن نیست‌. سند برای متهم معمولا در دادسرا و دادگاه و تا پایان حکم تجدیدنظر استفاده می گردد و پس از صدور حکم و یا قطعیت حکم در دادگاه تجدیدنظر سند برای محکوم علیه اطلاق می گردد.

جهت مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید

مشاوره سند زندانی در تهران

سند برای محکوم علیه

سند برای محکوم علیه پس از صدور حکم قطعی است که یا پس از انقضای موعد حکم نخستین است و یا حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر. سند برای محکوم زندانی معمولا پس از اجرای حکم و برای مرخصی قابل استفاده است.

سند برای مرخصی

سند برای مرخصی به نسبت دیگر شرایط زندانی سخت تر است. اولا دادیاران ناظر زندان سندهای شهرهای کوچک را نمی‌پذیرند و صرفا سند تهران را برای زندانی می پذیرند و یا سند برای مرخصی را از مراکز استان می پذیرند. سند برای مرخصی در بعضی از زندان ها می تواند از شهرهای کوچک هم باشد ولی عموماذپذیرفته نمی شود چون سهل الوصول تلقی نمی گردد. سند برای مرخصی را معمولا وثیقه گذار نمی پذیرد که انجام دهد چون بسیاری از زندانیان حتی با ضمانت خوب هم پس از آزادی دیگر به زندان بر نمی گردند و سند برای مرخصی زندانی ضبط می گردد.

سند برای زندانی

سند برای زندانی تعزیرات

سند برای زندانی تعزیرات با سند برای زندانی مواد مخدر و دیگر جرایم فرق دارد. ولی معمولا در صورت وجود سند در شهرستان نیابت را سیستمی ارسال میکنند و اصراری به حضور فیزیکی و درخواست کتبی اولیه صاحب سند نیست‌. سند برای تعزیرات را به سادگی با مراجعه به وکلای متخصص در امور کیفری تهیه نمایید. سند اجاره ای برای زندانی تعزیرات را گروه وکلای اوان راحت تر از دیگر موسسات می توانید تهیه نمایید. چراکه این گروه حقوقی به دلیل ازدیاد پرونده های تعزیراتی و آشنایی به این جرایم بهتر از دیگر وکلا می تواند شما را تهیه سند برای تعزیرات کمک نماید و هم از ما دفاع ماهیتی خوبی بنماید و حتی تخلف شما را تبدیل به جریمه و یا تعلیق نماید.

سند برای زندانی مواد مخدر

سند برای زندانی مواد مخدر را ترجیحا از شهرستان تهیه کنید. البته اگر مچدادسرا و یا دادگاه بپذیرد. چون پروسه دادرسی و صدور کیفرخواست در دادسرا و صدور حکم در دادگاه به سرعت انجام می شود. در اینصورت مدت
استفاده از سند کاهش می یابد.

اگر برای تهیه سند برای زندانی مواد مخدر به دفتر اوان مراجعه نمایید ظرف دو روز کاری پروسه سندگذاری در دادسرا یا دادگاه انجام می گردد و این پروسه در تهران ظرف یک روز انجام خواهد شد.

سند برای مواد مخدر نباید طولانی گردد چون طولانی شدن سند گذاشتن در دادگاه مواد مخدر متهم را درگیر انتقال پرونده از دادسرا به دادگاه و حتی صدور حکم دادگاه مینماید.

جهت عضویت درصفحه اینستاگرام وکلای اوان روی تصویرکلیک کنید

پیج اینستاگرام

سند برای دادگاه مواد مخدر

سند برای دادگاه مواد مخدر یعنی سند برای زندانی مواد مخدر چون عموما پرونده های مطرح در دادسرای مواد مخدر منجر به صدور رای محکومیت می گردد. بنابراین با چشم باز سند برای زندانی مواد مخدر تهیه نمایید. اما اگر وثیقه گذار برای مواد مخدر هستید نیز با چشم باز سند برای مواد مخدر بگذارید.

سند برای دادگاه انقلاب

سند برای دادگاه انقلاب برای تمامی جرایم مطرح در دادگاه انقلاب می باشد. البته بیشتر جرایم دادگاه انقلاب جرم مواد مخدر به اشکال مختلف آن می باشد. اما در مجموع سند برای دادگاه انقلاب یعنی سند برای زندانی دادگاه انقلاب که شامل سند برای پولشویی و سند برای جرایم اقتصادی و سند برای جرم اختلاس و سند برای جرم رشوه و موارد مشابه می گردد.

سند برای کلاهبرداری

سند برای کلاهبرداری فقط شامل سند برای جرم کلاهبرداری رایج نیست. ممکن است سند برای کلاهبرداری شامل سند برای جرایم اینترنتی کلاهبرداری نیز گردد که بسیار پیچیده تر از گذاشتن سند برای جرم کلاهبرداری است.
در پایان با توجه به أنکه پروسه سند گذاشتن برای زندانی اقدامی ساده نیست توصیه می نماییم که به وکیل دادگستری متخصص و با تجربه در وثیقه گذاری مراجعه نمایید و ترجیحا سند برای زندانی را از ایشان تهیه نمایید.
گروه حقوقی اوان می تواند بهترین گزینه شما باشد. با ما هیچوقت خسارت نخواهید دید و همه امور به شما گزارش می شود و کاملا حرفه ای انجام می گردد.

    سوالات حقوقی خود را در فرم زیر وارد نمایید. مشاوران ما به زودی پاسخگو خواهند بود

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند*